„FENOMEN Aleksander Doba” – podróżnicze piwo z Bieszczad
„FENOMEN Aleksander Doba” – podróżnicze piwo z Bieszczad

“FENOMEN” to najnowsze piwo Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior. Fundusze uzyskane ze sprzedaży jego pierwszej edycji wesprą kolejną wielką wyprawę wielkiego podróżnika Aleksandra Doby.

Od 2016 roku bieszczadzki mikrobrowar będzie dedykował piwo FENOMEN jednej wyjątkowej istocie, a warzone ono będzie  tylko raz do roku.

FENOMEN to piwo o zdecydowanym słodowo – chmielowym aromacie i smaku. Dzięki specjalnej kompozycji słodów oraz chmieleniu na zimno amerykańskimi odmianami chmielu, uzyskaliśmy aromaty ziołowo-cytrusowe. Piwo będzie bardzo orzeźwiające i pijalne – mówi Agnieszka Łopata, piwowarka z Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa, działającej w Domu Wielkiej Niedźwiedzicy Ursa Maior.

Wyjątkowe piwo dla wyjątkowego człowieka

Aleksander Doba jest podróżnikiem niezwykłym. Został wybrany Podróżnikiem Roku 2015 przez czytelników „National Geographic”. Jest pierwszym człowiekiem na świecie, który dwukrotnie przepłynął kajakiem Atlantyk z kontynentu na kontynent  kajakiem nie wyposażonym w żaden inny napęd, poza wiosłem. Oprócz tego, że zdobył wszelkie polskie i międzynarodowe odznaki w kajakarstwie, może pochwalić się  srebrną odznaką szybowcową z jednym diamentem, trzecią klasą skoczka spadochronowego, złotą odznaką turystyki kolarskiej oraz patentem sternika jachtowego z rozszerzonymi uprawnieniami. A przy tym jest człowiekiem niezwykle ciepłym i inspirującym do przekraczania wszelkich ograniczeń (w wieku prawie 70 lat!).

FENOMEN i Aleksander Doba w Krakowie, 21 marca 2016

Premiera piwa FENOMEN odbędzie się podczas spotkania z Aleksandrem Dobą dnia 21 marca w Krakowie. Fundusze uzyskane ze sprzedaży piwa zostaną przekazane na kolejną wielką wyprawę Olka zaplanowaną na maj 2016. Tym razem podejmie on kolejne, najtrudniejsze dotychczas wyzwanie: przepłynięcie kajakiem z kontynentalnej części Nowego Jorku do Europy. Spotkanie odbędzie się w hotelu Qubus przy placu Bohaterów Getta w Krakowie o godzinie 18.00. Podczas spotkania będzie można kupić najnowszą książkę tego wielkiego podróżnika pt. „Na oceanie nie ma ciszy” i oczywiście piwo FENOMEN Aleksander Doba. Po spotkaniu, goście zaproszeni zostaną do Ursa Maior Concept Store & Pub przy placu Wolnica 10, gdzie Olek będzie zdobywał sprawność barmana, polewając piwo FENOMEN.

W taki oto nietuzinkowy sposób, każdy może wesprzeć wyjątkową wyprawę fenomenalnego Aleksandra Doby.

Bilety na spotkanie w cenie 10 zł można nabyć w Ursa Maior Concept Store & Pub, Plac Wolnica 10, Kraków, lub przez Internet: https://sklep.ursamaior.pl/pl/p/Bilet-wstepu-na-spotkanie-z-Aleksandrem-Doba-21-03-2016/334.

Informacja prasowa

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ